Romania - SCS CFR 1907 Cluj - Results, fixtures, squad

Primăvara Europeană se joacă la Cluj! Campioana CFR va evolua în 16-imile Europa League împotriva celor de la Sevilla FC, joi, 20 februarie, ora 19:55.

Video | CFR Cluj - FC Argeș 5-0. Nou-promovata, spulberată fc cfr cluj

CFR was founded in 1907, when the city of Cluj-Napoca (then Kolozsvár) was part of Austria-Hungary, under the name Kolozsvári Vasutas Sport Club ("Kolozsvár Railway Sports Club"). From 1907 to 1910, the team played in the municipal championship. However, the club did not have any notable achievements during this time.

CFR Cluj, instrucție cu FC Argeș - Cluj24.ro

FC Botoșani a câștigat meciul cu CFR Cluj, din runda a 20-a din Casa Pariurilor Liga 1. Gazdele au deschis scorul după un sfert de oră, prin Stefan Ashkovski, însă egalitatea a fost restabilită după doar șase minute, când Michael Pereira a profitat de lipsa marcajului și l-a învins pe Eduard Pap.

Meciuri - Program FC CFR 1907 CLUJ - Liga 1 - Liga

⚽ Rezultatele echipei FC CFR 1907 CLUJ din Liga 1 - Liga Profesionistă de Fotbal

CFR Cluj live score, schedule and results - Football fc cfr cluj

FC BOTOSANI 2-1 CFR CLUJ. CFR Cluj este invinsa si rateaza sansa de urca pe primul loc in Liga 1! FCSB este lider in clasament, iar Craiova ramane la 3 puncte in spatele ardelenilor si la 5 in spatele ros albastrilor. FC Botosani a urcat pe locul 5 si a trecut peste Academica Clinceni.

FC Dinamo - CFR Cluj

CFR Cluj live score (and video online live stream*), team roster with season schedule and results. CFR Cluj is playing next match on 14 Mar 2021 against CSM Politehnica Iaşi in Liga I.When the match starts, you will be able to follow CFR Cluj v CSM Politehnica Iaşi live score, standings, minute by minute updated live results and match statistics.We may have video highlights with goals and

CFR Cluj - FC Argeș 5-0 | Luka Maric i-a îngropat pe fc cfr cluj

Disclaimer: Although every possible effort is made to ensure the accuracy of our services we accept no responsibility for any kind of use made of any kind of data and information provided by this site.

CFR Cluj - Wikipedia

Forma CFR Cluj . CFR Cluj o aşteaptă în Gruia pe revelaţia FC Argeş, luni 1 martie de la ora 20:30, în etapa 25 a Ligii 1. În prima întâlnire după 11 ani, în turul de la Piteşti, CFR s-a impus cu 2-0, dublă Rondon. La egalitate de puncte cu liderul FCSB înaintea etapei, trupa lui Edi Iordănescu e deficitară la golaveraj, +19 vs +28.

Liga 1, etapa 21: CFR Cluj - FC Viitorul 2-1 — FC Viitorul fc cfr cluj

Founded 1907 Address Str. Romulus Vuia, nr. 23 400214 Cluj-Napoca Country Romania Phone +40 (264) 598 831 Fax +40 (264) 598 842 E-mail club@cfr1907.ro

Video | FC Botoșani - CFR Cluj 2-1. Moldovenii produc fc cfr cluj

CFR Cluj is currently on the 2 place in the Liga I table. Last game played with UTA Batrana Doamna, which ended with result: Win CFR Cluj 0:1.The best players CFR Cluj in all leagues, who scored the most goals for the club: Gabriel Debeljuh 11 goals, Ciprian Ioan Deac 10 goals, Mario Rondon 9 goals, Paulo Vinicius 5 goals, Valentin Costache 4 goals, Constantin Paun-Alexandru 2 goals, Alexandru

Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA - Home | Facebook

Nou-promovata FC Argeș era considerată echipa momentului în Liga 1, fără înfrângere de 11 etape. Totul s-a spulberat însă în runda a 25-a, când a pierdut cu 0-5 în deplasarea cu CFR Cluj. Maric a provocat două penalty-uri și a dat un autogol.

CFR Cluj - FC Viitorul 2-1 | Campioana a dat lovitura în fc cfr cluj

CFR Cluj a câștigat meciul cu FC Viitorul, scor 2-1, datorită unui gol marcat în prelungiri. CFR Cluj și FC Viitorul s-au întâlnit în Gruia, în cadrul etapei cu numărul 21 din Liga 1, iar campioana a dat lovitura în prelungiri și a câștigat cu scorul de 2-1.